Comfort food, czyli pozytywny wpływ jedzenia na nasz nastrój

Każdy z nas ma jakieś ulubione danie, smak, a może przekąskę, na myśl której od razu poprawia się nam humor i pojawia uśmiech na twarzy. Na przykład babcina szarlotka – pyszna i aromatyczna albo domowy rosół. Pozytywny wpływ jedzenia na nasze samopoczucie potwierdzają naukowcy, a zjawisko to nazywa się comfort food.

Comfort food – czym jest i na czym polega
Najprościej tłumacząc comfort food to „jedzenie na pocieszenie”. Nie ma listy konkretnych produktów czy dań zaliczanych do tej grupy. Dla każdego z nas to może być coś innego. Dla jednych to będzie czekolada, dla innych soczysty burger, a jeszcze inni sięgną po lody. Ważne, żeby jedzenie to, przywoływało jakieś sentymentalne wspomnienia, poprawiało nam nastrój, czy kojarzyło się z przyjemnymi chwilami.

Ucieczka od codzienności
Wszyscy miewamy takie dni kiedy mamy wszystkiego dość! Przytłaczająca pogoda, nadmiar obowiązków w pracy bądź domu, czy problemy osobiste. To wszystko sprawia, że chcielibyśmy gdzieś się schować, odpocząć od codzienności. Tęsknimy wtedy za latem, myślami wracamy do miejsc i smaków, które wprawiają nas w błogi nastrój. W takich chwilach chętnie sięgamy po comfort food. Dzięki niemu, choć na krótką chwilę jesteśmy w stanie uciec od problemów i zmartwień.
Oczywiście takie jedzenie na pocieszenie nie rozwiąże za nas problemów ale doda energii i poprawi humor. Złośliwi też twierdzą, że comfort food zawiera sporo węglowodanów więc nie powinniśmy zbyt często sięgać po tego typu „pocieszacze”.
A co powiecie na zdrowe i ekologiczne jedzenie na pocieszenie?
Zamiast zajadać czekoladę przed komputerem w pracy może lepiej wyjść i odwiedzić nasze food trucki?
Ja osobiście polecam UNICO Food truck! Ich dania zawsze wprawiają mnie w stan błogości, a do tego przygotowane są z produktów wysokiej jakości.
W ich ofercie znajdziecie grillowane sandwiche i hot dogi. Mnie to menu kojarzy się zawsze z wakacyjnymi wypadami nad morze.. ale wracając do UNICO to ich pulled pork czyli tzw. szarpana lub rwana wieprzowina jest po prostu obłędna! Idealnie doprawione, długo pieczone mięso dosłownie rozpływa się w ustach. Do tego pieczywo wypiekane wg tradycyjnych receptur i przepyszne dodatki – eksplozja smaku! Na szczególną uwagę zasługują również hot dogi – z pyszną, grillowaną kiełbasą. Tam wszystkie dodatki i smaki idealnie się komponują, tam nic nie znalazło się przypadkiem. Nie ma słów, które by opisały ten smak. Tego po prostu trzeba spróbować! Gwarantuję, że UNICO Food truck i ich potrawy wprawią każdego w lepszy nastrój.

Szybka i tania alternatywa dla restauracji

 4 lata temu

Uliczne jedzenie – nowe podejście do kuchni

 4 lata temu