Disco Volante – najlepsza pizza z mobilnego pieca

Ten moment w końcu musiał nadejść! Na warszawskich ulicach (i nie tylko) pojawił się kolorowy i pełen życia food truck Disco Volante, który serwuje pizze z mobilnego pieca!

 

Ekipa tej furgonetki serwuje pizze na bardzo cienkim cieście, używając tradycyjnych, włoskich składników. „Dążymy do tego aby nasza pizza była najsmaczniejsza jaką w życiu jedliście, aromatyczna, gorąca, delikatna i jednocześnie chrupiąca. Korzystamy prawie wyłącznie z oryginalnych włoskich składników, a przepis na ciasto przywieźliśmy z samego Rzymu” – wymienia korzyści swojej pizzy Michał, właściciel Disco Volante.

W menu tego food trucka każdy miłośnik pizzy znajdzie coś dla siebie. W ofercie nie mogło zabraknąć włoskich klasyków takich jak Crudo czy 4 Formaggi.

Chrupiące i cienkie ciasto doskonale utrzymuje składniki, których nie jest za dużo.

Wersja serowa to prawdziwy raj dla podniebienia. Znajdziemy w niej takie sery jak mozzarella, gorgonzola, parmezan i asiago. Pizza cztery sery jest wyrazista w smaku. Lekko słony ser gorgonzola idealnie komponuje się z niepasteryzowanym, farmerskim serem asiago, który ma przyjemny, delikatny i lekko słodki smak.

Miłośnikom mięsa polecam natomiast Crudo! Aromatyczna i smakowita suszona szynka crudo di parma, pomidorki koktajlowe i rukola – prostota, która zachwyca smakiem. Najlepszej jakości składniki sprawiają, że na sam widok tego boskiego placka zaczyna lecieć ślinka, a już po pierwszym kęsie odpływamy.

Poza stałym menu właściciele oferują także kompozycje specjalne, sezonowe takie jak pizza z pieczonym burakiem, jarmużem czy włoską pancettą.

Jednak nie tylko zapach pizzy przyciąga tłumy do Disco Volante, również zapach wyśmienitej, specjalnie dobranej kawy oraz rewelacyjna iście włoska atmosfera zachęca do odwiedzenia tego food trucka.

„Dbamy o to, aby nasze miejsce było wesołe, po włosku głośne i pełne życia. Dbamy o muzykę – mamy ją w nazwie, która przewrotnie po włosku oznacza spodek, latający spodek. Mobilna pizza. Disco Volante” – wyjaśnia znaczenie nazwy swojego food trucka Michał.

Ekipa mobilnej pizzy zadbała o każdy, nawet najmniejszy szczegół aby umilić gościom czas spędzony z nimi. Zjemy tam nie tylko obłędną pizze, ale również napijemy się aromatycznej kawy.

 

To miejsce jest godne polecenia!

 

Festiwal Foodtrucków Wodzisław Śląski – Festiwal Górnej Odry

 4 lata temu

Food trucki – mobilna gastronomi zdobywa serca, a raczej żołądki Polaków

 7 miesięcy temu